نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین و غیر حضوری و بدون کلاس

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین و غیر حضوری و بدون کلاس
چکیده مطلب :

در این مقاله به طور مفصل در خصوص نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین و غیر حضوری و بدون کلاس و مزایا و معایب گرفتن مدرک به این روش در ایران توضیح داده ایم.

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین چیست؟ آیا به صورت غیرحضوری و بدون شرکت در کلاس هم می توان این مدرک را دریافت کرد؟ آیا اعتبار مدرک فنی و حرفه ای آنلاین و حضوری در ایران و سایر کشورها با هم برابر هستند؟ در این مقاله از آموزشگاه فنی و حرفه ای اصفهان همراه ما باشید تا به طور کامل پاسخ ها این سوال را با هم بررسی کنیم.

امروزه برای وارد شدن به بازار کار، علاوه بر دانش و علم، نیاز به تخصص و مهارت نیز داریم. همین موضوع باعث شده تا عده زیادی از افراد، در کلاس های آموزشی و دوره های مختلف فنی و حرفه ای شرکت کرده و به کسب تخصص بپردازند. در صورتی که قصد دارید برای مهاجرت اقدام کنید نیز این مدارک می توانند روند شغل یابی شما در سایر کشورها را آسان تر کنند. بسیاری از افراد به دنبال روشی هستند که بتوانند از طریق آن مدرک فنی و حرفه ای آنلاین یا غیر حضور و بدون کلاس دریافت کنند. این روش مزایا و شرایط مخصوص به خود را دارد که در ادامه به صورت کامل به آن توضیح می دهیم.

مدرک فنی و حرفه ای آنلاین چیست؟

در اولین گام باید درباره مدرک فنی حرفه ای توضیح دهیم تا شما درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید. کسب مدرک فنی و حرفه ای در هر رشته ای، امروزه تبدیل به یکی از واجبات شده و می تواند کمک شایانی به شما در بازار کار بکند. افرادی که قصد مهاجرت دارند و یا اینکه می خواهند در مؤسسات مخصوصی مشغول به کار شوند، در ابتدا باید برای دریافت این مدرک اقدام کنند.

مدرک فنی و حرفه ای آنلاین چیست

پس می توانیم مدرک فنی و حرفه ای را گواهینامه ای معرفی کنیم که پس از گذراندن دوره آموزشی و کسب مهارت، به هر فرد اعطا می شود. چنانچه به صورت آنلاین در دوره ها شرکت کنید؛ قادر به دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین خواهید بود.

این مدرک معمولا از اعتبار بالایی برخوردار بوده به صورت بین المللی است. از آنجایی که ایران در سازمان کار جهانی عضویت دارد، مدرک فنی و حرفه ای آنلاین نیز در تمام کشورهای عضو این سازمان که بیشتر از 70 کشور مختلف هستند پذیرفته شده است و اعتبار بالایی دارد.

امروزه آموزشگاه و مؤسسات متعدد و مختلفی نیز در زمینه آموزش مهارت های مختلف فعالیت کرده و ادعا می کنند که مدرک فنی و حرفه ای آنلاین به شاگردان خود ارائه می کنند. در این راستا توصیه می کنیم که قبل از شروع آموزش و صرف زمان در این زمینه، از اعتبار مدرک ارائه شده اطمینان حاصل کنید.

انواع مدرک فنی و حرفه ای آنلاین

مدارک ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای را می توان در سه دسته تقسیم بندی کرد که هرکدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند. این دسته بندی مدارک ارائه شده به شرح زیر است.

انواع مدرک فنی و حرفه ای آنلاین

 • مدارک رسمی فنی و حرفه ای

این مدارک همان طور که از عنوانشان پیداست از اعتبار بالایی هم در داخل و هم در خارج از کشور برخوردار هستند و شما می توانید بعد از دریافت آن، سریعا وارد بازار کار شوید. با در اختیار داشتن این مدارک شما می توانید برای دریافت تسهیلات و وام از بانک ها نیز اقدامات لازم را انجام داده و از این شرایط بهره ببرید.

 • مدارک مورد تائید سازمان فنی و حرفه ای

این مدارک توسط مؤسسات آموزش آزادی که در سطح کشور فعالیت می کنند به متقاضیان ارائه شده می شوند و مورد تائید سازمان فنی و حرفه ای هستند. درج نام موسسه و مدیر آن بر روی این مدارک مجاز بوده و در بسیاری از مواقع انجام می شود. این مدارک قابل ترجمه نبوده و از اعتبار بین المللی برخوردار نیستند، اما شما می توانید در داخل کشور به راحتی با کمک آن ها اقدام به پیدا کردن شغل بکنید.

 • مدارک گذر مهارتی

دسته سوم این مدارک، هیچ کدام از ویژگی های معرفی شده در قسمت های قبلی را ندارند و صرفا برای شرکت در سمینارها، کارگاه ها و … که مدت زمان محدود و کوتاهی دارند ارائه می شوند. این مدارک به صورت رایگان توزیع شده و معمولا آموزشگاه ها و مؤسسات در ازای آن ها هیچ گونه وجهی دریافت نمی کنند.

مدرک غیر حضوری و بدون کلاس فنی و حرفه ای

بسیاری از افرادی که اقدام به دریافت مدارک فنی حرفه ای در رشته های مختلفی می کنند یا شاغل و یا دانشجو و مشغول درس هستند. همین موضوع باعث می شود تا افراد زمان زیادی برای اختصاص دادن به این دوره های آموزشی را نداشته باشند. از این رو این افراد به دنبال یک راه حل کاربردی و مناسب هستند تا بتوانند با کمترین میزان دردسر، مدارک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مدرک غیر حضوری و بدون کلاس فنی و حرفه ای

برخی از آموزشگاه ها و مؤسسات آزاد فعال در سطح کشور، در راستای برطرف کردن مشکل این افراد، اقدام به ارائه دوره های آموزشی به صورت غیرحضوری و آنلاین کرده اند. ازاین رو شما می توانید در این دوره ها ثبت نام کرده و از مزایای آن ها بهره مند شوید. این دوره های غیرحضوری هیچ گونه محدودیتی ندارند و افراد با شرایط مختلف، می توانند برای شرکت در این مدل دوره ها، ثبت نام کنند.

مزایای دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین

دریافت مدرک غیرحضوری و شرکت در این گونه دوره ها، مزایای متعدد و مختلفی را برای افراد به دنبال دارد که لازم است قبل از شرکت در جلسات، درباره آن ها اطلاعات کافی داشته باشید. برخی از این مزایای به شرح زیر هستند.

 • صرفه جویی در زمان

دریافت مدرک به صورت غیرحضوری، می تواند به میزان زیادی در زمان شما صرفه جویی کرده و از اتلاف آن جلوگیری کند. در این حالت شما نیاز به مراجعه حضوری به مرکز آموزشی ندارید و می توانید در خانه، محل کار و یا حتی محل تحصیل خود، در جلسات آموزشی شرکت کرده و به کسب مهارت بپردازید.

مزایای دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین

 • صرفه جویی در انرژی

همان طور که از عنوان این مدارک مشخص است، برای دریافت آن ها نیازی به مراجعه حضوری به مرکز آموزشی وجود ندارد و شما می توانید بدون این کار، اقدام به دریافت مدرک مربوطه بکنید. همین موضوع باعث می شود تا از اتلاف انرژی شما جلوگیری شود.

 • صرفه جویی در هزینه

در روند دریافت مدرک و آموزش آنلاین و غیرحضوری تا حد زیادی در هزینه های شما نیز صرفه جویی می شود. در این حالت دیگری یازی به پرداخت هزینه های حمل و نقل و … ندارید و می توانید با هزینه به مراتب کمتری، مدرک مورد نیاز و دلخواه خود را به دست آورید.

 • اعتبار مدرک بالا

این مدارک دقیقا مشابه با سایر مدارک ارائه شده زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای هستند و اعتبار کافی دارند. پس شما بلافاصله بعد از دریافت این مدارک، می توانید وارد بازار کار شده و از آن به کسب درآمد بپردازید.

دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین از آموزشگاه فن آموزان اصفهان

همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم، امروزه آموزشگاه ها و مؤسسات آزاد مختلفی در زمینه آموزش رشته های فنی و حرفه ای و ارائه مدرک در این راستا فعالیت می کنند. یکی از معتبرترین آموزشگاه های فعال در اصفهان، فن آموزان است. شما می توانید با شرکت در جلسات حضوری و غیرحضوری این مرکز، مدرک فنی و حرفه ای آنلاین مورد نیاز خود را به راحتی دریافت کرده و بعد از وارد شدن به بازار کار، از آن به درآمدزایی بپردازید.

مرکز فن آموزان اصفهان، از اعتبار بالایی برخوردار بوده و بلافاصله بعد از ثبت نام، شما را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می کند. پس مدرک دریافتی شما کاملا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای صادر شده و در این زمینه از اعتبار بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است که حتی مدارک غیرحضوری و بدون کلاس ارائه شده توسط این موسسه نیز، تحت نظارت کامل سازمان فنی و حرفه ای هستند و شما می توانید با اطمینان خاطر کامل، برای دریافت این مدارک اقدامات لازم و مورد نیاز را انجام دهید.

دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین از آموزشگاه فن آموزان اصفهان

اما آموزشگاه فن آموزان برای آن دسته از کارآموزانی که دوست دارند بدون شرکت در دوره ها، مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنند؛ چه راه حلی دارد؟ هر روزه، عده ای از کارآموزان که تخصص و دانش کافی در حوزه رشته مورد نظر خود دارند؛ برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای به صورت غیر حضوری و بدون کلاس به این آموزشگاه مراجعه می نمایند. فن آموزان اصفهان این دسته از کارآموزان را با دریافت هزینه ای اندک، جهت شرکت در آزمون های کتبی و عملی مربوطه به سازمان فنی و حرفه ای کشور معرفی می کند.

چنانچه این کارآموزان در آزمون های کتبی و عملی رسمی نمره قبولی کسب کنند؛ می توانند مدرک فنی و حرفه ای خود را به صورت غیر حضوری و بدون کلاس دریافت نمایند. این موسسه همچنین برای کارآموزان امکان شرکت در کلاس ها را به صورت مجازی هم فراهم آورده است. کارآموزانی که قصد دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین دارند؛ به راحتی می توانند با شرکت در کلاس ها به صورت اینترنتی و غیر حضوری؛ دانش و تخصص لازم برای قبولی در آزمون های مربوطه و دریافت مدرک را به دست بیاورند.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین و بدون کلاس

برای اینکه بتوانید در این کلاس ها ثبت نام کرده و از مزایای آن ها بهره مند شوید، لازم است تا شرایط و مدارک خاصی را داشته باشید و آن ها را موسسه یا سازمان ارائه دهید. این شرایط به شرح زیر هستند.

 • اعتقاد به دین اسلام و یا سایر ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی
 • داشتن مجوز اقامت برای اتباع خارجی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و فساد اخلاقی

موارد ذکر شده تنها شرایط عمومی مورد نیاز را ارائه می کنند، علاوه بر این موارد شما نیاز به یک سری شرایط اختصاصی هستید که در این قسمت معرفی می کنیم.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای آنلاین و بدون کلاس

 • داشتن مدرک تحصیلی متناسب با مدرک تحصیلی درج شده در استاندارد دوره آموزشی
 • داشتن توانایی جسمی متناسب با مهارت هر رشته
 • داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت برای آقایان
 • حداقل شرط سنی برای شرکت در دوره های آموزشی 15 سال است و برای داوطلبان 12 تا 15 سال، با اجازه کتبی قیم قانونی امکان پذیر است.
 • متقاضیان برای ثبت نام در دوره های مختلف، می توانند در هر زمانی از طریق سایت اقدام کرده و بعد از پرداخت هزینه نام نویسی، کارت اعتبار مورد نیاز را خریداری کنید.
 • خرید کارت اعتباری برای تکمیل فرایند ثبت نام، الزامی است.
 • داشتن گواهینامه درجه یک به عنوان پیش نیاز شرکت در دوره آموزشی کارگر ماهر
 • داشتن گواهینامه مهارت درجه دو به عنوان پیش نیاز شرکت در دوره آموزشی درجه یک

سخن پایانی

امروزه کسب مهارت و یادگیری تخصص، اهمیت بسیار بالایی دارد و در کنار کسب و علم و دانش، می تواند باعث موفقیت شما در بازار کار شود. از این بسیاری از افراد برای دریافت مدارک فنی و حرفه ای در رشته های مختلف اقدام کرده اند. افرادی که به هر دلیلی امکان شرکت در دوره های حضوری فنی و حرفه ای را ندارند، می توانند در دوره های بدون کلاس و غیرحضوری شرکت کرده و مدرک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مراکز و مؤسسات آزاد مختلفی در زمینه برگزاری دوره های آموزشی فنی و حرفه ای فعال هستند که درنهایت مدارک معتبری را به هنرجویان خود ارائه می کنند. با شرکت در دوره های بدون کلاس این مراکز، مانند مرکز فن آموزان اصفهان، به راحتی می توانید به مدرک مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

سؤالات متداول درباره دریافت مدارک فنی حرفه ای آنلاین

 1. مدارک گذر مهارت فنی و حرفه ای آنلاین قابل ترجمه هستند؟

خیر. این مدارک قابل ترجمه نبوده و از اعتبار به مراتب کمتری نسبت به دیگر مدارک ارائه شده رد این زمینه برخوردار هستند.

 1. داشتن مدرک تحصیلی برای شرکت در دوره های آنلاین آموزشی فنی و حرفه ای الزامی است؟

شما باید برای ثبت نام در هر دوره، مدرک تحصیلی متناسب و مورد نیاز آن را داشته باشید تا بتوانید به راحتی از مزایای شرکت در دوره بهره مند شوید.

 1. شرکت در دوره های آموزشی بدون کلاس فنی و حرفه ای چه مزایایی برای افراد به دنبال دارد؟

شرکت در این دوره ها مزایای متعدد مانند صرفه جویی در هزینه، زمان، انرژی و دریافت مدرک معتبر را به دنبال دارد که شما می توانید به سادگی از آن ها بهره ببرید.

 1. مدرک فنی و حرفه آنلاین دارای اعتبار بین المللی است؟

مدارک رسمی ارائه شده توسط این سازمان، قابل ترجمه بوده و اعتبار بین المللی دارند. از همین رو شما می توانید برای مهاجرت نیز از آن ها استفاده کنید.

 1. مؤسسات و آموزشگاه های آزاد، امکان ارتباط با سازمان فنی و حرفه ای را دارند؟

این مؤسسات بعد از ثبت نام، شما را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی کرده و مدرک معتبری را تحت نظارت این سازمان به شما ارائه می کنند.

 

هر آن چه لازم است در مورد مدرک فنی و حرفه ای بدانید:

3/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید بصورت 24 ساعت آماده پاسخگویی هستیم ...
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟