بهترین و پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو در ایران کدم اند؟ بررسی جامع

بهترین و پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو در ایران کدم اند؟ بررسی جامع
چکیده مطلب :

در این مقاله پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو در ایران و خارج از کشور معرفی شده اند. بررسی شغل برق، مکانیکی، تیونینگ، بالانس، آپاراتی، جلوبندی، زیر و بند ساز، فروش بیمه، کارواش، نقاشی و صافکاری ماشین و …

اگر دوست دارید در حوزه ماشین مشغول به کار شوید و کنجکاو هستید بدانید بهترین و پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو در ایران کدم اند این مقاله جذاب از بهترین آموزشگاه فنی حرفه ای اصفهان را از دست ندهید.

یکی از بزرگ ترین دغدغه های مردم در ایران را می توانیم پیدا کردن شغل مناسب و پردرآمد بدانیم. اغلب افراد به دنبال چنین شغلی هستند تا از این طریق بتوانند در رفاه نسبی زندگی کنند. امروزه مشاغل فنی مهندسی در زمینه های مختلف تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته اند.

مشاغل مربوط به خودرو نیز در همین دسته قرار دارند که بسیاری از آن ها، میزان درآمد خوب و مطلوبی نیز برای فرد به دنبال دارند. در ادامه قصد داریم تا به معرفی چند نمونه از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو در ایران بپردازیم تا شما بتوانید در صورت تمایل و علاقه، با کسب مهارت وارد این حوزه کاری بشوید.

برق خودرو و باتری سازی

برق خودرو را می توانیم به عنوان یکی از شاخه های تخصصی و جذاب خودرو معرفی کنیم که فعالیت در آن، می تواند درآمد بالا و منحصر به فردی را برای شما به دنبال داشته باشد. متخصصان فعال در این زمینه باید مهارت های مخصوصی مانند نصب و تعمیر انواع سیستم های الکتریکی خودرو داشته باشند.

به علاوه؛ تعمیرات و نگهداری سیستم های الکتریکی اتومبیل شغلی است که شما می توانید با دریافت گواهی نامه بین المللی و کسب تجارب و مهارت های به روز مورد نیاز آن، مسیر را برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای  معتبر و رسمی در رشته برقکاری ماشین هموار کرده و به کلی مسیر شغلی و زندگی خود را متحول نمایید.

لازم به ذکر است افرادی که در این حوزه مشغول به کار می شوند؛ باید بتوانند این سیستم ها را به خوبی عیب یابی کرده و ایرادات موجود در این زمینه را به درستی، برطرف کنند. تمام سیستم های برقی ماشین مانند بوق، چراغ، پنجره، آینه، سیستم تصویری، تهویه هوا، باتری و … زیر نظر این متخصص هستند.

برق ماشین جزو پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو

نقاشی ماشین

از دیگر مشاغل پردرآمد و همچنین پرطرفدار خودرو، می توانیم به نقاشی و صافکاری آن اشاره کنیم. برای موفقیت در این شغل، لازم است که شما مهارت بالایی در تفکیک رنگ ها، دقت نقاشی و … داشته باشید. از این طریق می توانید به خوبی مشکلات مربوط به رنگ بدنه خودرو را شناسایی کرده و آن ها را به بهترین نحو ممکن، برطرف کنید.

تعمیرات ایسیو ECU خودرو

از دیگر قسمت های مهم و ضروری ماشین که فعالیت در آن می تواند شما را به درآمد بالایی برساندو جزو پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو محسوب می شود، می توانیم به ایسیو خودرو اشاره کنیم. برای فعالیت در این زمینه لازم است تا شما مهارت و تخصص کافی برای فعالیت در عیب یابی و همچنین تعمیرات ایسیو انواع خودروها را داشته باشید. ایسیو (کامپیوتر ماشین) قطعه حساسی بوده و کسی که قصد فعالیت در این زمینه را دارد، باید سطح مهارت و تخصص خود را نیز ارتقا دهد.

نصب دزدگیر ماشین

افزایش روزافزون قیمت خودرو، باعث شد تا افراد اهمیت بسیار زیادی به امنیت آن داده و بهترین دزدگیرها را برای جلوگیری از به سرقت رفتن خودروی خود، خریداری کنند. این موضوع باعث شده تا نصاب دزدگیر خودرو نیز تبدیل به یکی دیگر از مشاغل پردرآمد مربوط به خودرو شود.

چنین فردی لازم است تا مهارت کافی برای پیدا کردن سیم ها، روش مناسب برای عبور دادن انواع سیم ها، رله برای قطع برق اتومبیل، آشنای و نصب صحیح سنسورها و … را در انواع ماشین ها داشته باشد. همچنین دوره های آموزشی مختلفی نیز وجود دارند که شما می توانید از طریق آن ها اقدام به کسب مهارت و سپس ورود به بازار کار بکنید.

تیونینگ خودرو

از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو که این روزها درآمد بسیار زیادی نیز برای فرد به دنبال دارد، می توانیم به سفارشی سازی آن اشاره کنیم. در روند سفارشی سازی معمولا تغییراتی در ماشین به وجود می آیند که شما می توانید در ازای آن ها، دستمزدها بالایی دریافت کنید. لازم به ذکر است که این شغل نیاز به سرمایه بالایی دارد که بتوانید یک مرکز تیونینگ خودرو معتبر تهیه کرده و دریافت سفارش داشته باشید.

تیونینگ ماشین از بهترین شغل های حوزه خودرو

نصب ضبط و باند خودرو

یکی از مشاغل پردرآمد و محبوب این روزها، مربوط به نصب باند و ضبط و فروش این دسته تجهیزات می شود. افرادی که در این زمینه به کسب مهارت پرداخته اند، می توانند به سادگی از طریق ارائه خدماتی مانند نصب باند، تعویض ضبط و باند، سیم کشی مربوط به آمپلی فایر و … به درآمد بالا و مطلوبی دست پیدا کنند. دوره های آموزشی مختلفی وجود دارند که شما می توانید در آن ها شرکت کرده و به مهارت مورد نیاز در این زمینه، دست پیدا کنید.

بالانس ماشین

از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، می توانیم به بالانس خودرو اشاره کنیم. بالانس خودرو یکی دیگر از مشاغل مراقبتی و نگهداری از خودرو است که وابستگی بسیار تنگاتنگی با سلامت سرنشینان خود و حتی عابران پیدا دارد این شغل برای راه اندازی به سرمایه متوسطی نیاز داشته و می تواند شما را به درآمد مطلوبی برساند.

مکانیک خودرو از بهترین مشاغل مربوط به خودرو

میدانیم که خودروها به مرور زمان به دلیل استهلاک، فرسوده شده و نیاز به تعمیرات در زمینه های مختلف پیدا می کنند. پس می توانیم مکانیک خودرو را نیز به عنوان یکی دیگر از مشاغل پردرآمد در این زمینه بدانیم. از مهم ترین مهارت هایی که افراد متخصص در این حوزه باید به طور کامل به آن مسلط باشند؛ شناخت وسایل تعمیر ماشین و کاربردهای هر کدام از آن ها در رفع عیوب گوناگون خودرو می باشد.

شما با کسب مهارت در این شاخه، این امکان را دارید که در مکانیکی های موجود، مشغول به کار شوید و یا اینکه مکانیکی خود را تاسیس کرده و میزان درآمد خود را در مدت کوتاهی، چندین برابر کنید. برای شرکت در کلاس آموزش صفر تا صد تعمیرات و مکانیکی انواع ماشین های داخلی ساخت کمپانی های مختلف ایران خودرو و سایپا می توانید روی لینک زیر کلیک نماییم.

صافکاری خودرو

صافکاری خودرو شغلی است که در آن فرد می تواند با کمترین میزان سرمایه اولیه، به برطرف کردن برآمدگی ها، فرورفتگی ها و سایر خرابی های بدنه خودرو بپردازند و از این طریق کسب درآمد بکند. شما با کسب مهارت و تخصص در این زمینه، می توانید به سادگی در مغازه شخصی خود مشغول به کار شده و بعد از مدتی، به درآمد مطلوب خود دست پیدا کنید.

صافکاری خودرو از مشاغل پردرآمد مربوط به ماشین

تاسیس کارواش

از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو که در اغلب مواقع درآمد بسیار زیادی نیز برای افراد به دنبال دارد، تاسیس کارواش خودرو است. کارواش را می توان یکی از نیازهای روتین هر خودروهای دانست که در بازه های زمانی شرایط گوناگون به آن احتیاج پیدا می کند. شما با سرمایه متوسط، می توانید یک کارواش نسبتا مجهز احداث کرده و به درآمد خوبی ازاین روش برسید. ارائه خدمات شستشو در محل نیز در همین دسته قرار می گیرد که سطح درآمد خوب و مطلوبی برای فرد به دنبال دارد.

تنظیم موتور خودرو جزو پردرآمدترین مشاغل خودرو

یکی دیگر از شاخه های مشاغل مربوط با خودرو، با نگهداری و سرویس آن در ارتباط بوده که به عنوان تنظیم موتور خودرو شناخته می شود. موتور خودرو در صورت تنظیم نبودن، می تواند مشکلات مختلفی را به دنبال داشته و عملکرد خوب و مناسبی را نداشته باشد.

از این رو اغلب افراد تمایل دارند که این قطعه از خودرو را در وضعیت خوب و مناسبی نگه دارند. شما با گذراندن دوره آموزش تنظیم موتور، می توانید به سادگی در این شاخه مشغول به کار شده و به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. از آنجایی که تنظیم نبودن عملکرد موتور می تواند آسیب های مختلفی برای سایر قطعات نیز به دنبال داشته باشد، در اغلب مواقع بازار کار این شاخه در وضعیت خوب و مطلوبی قرار دارد.

 تعویض روغنی و آپاراتی

مراکز آپاراتی و تعویض روغنی نیز معمولا از درآمد بالایی برخوردار هستند و می توانند یک انتخاب مطلوب در این زمینه شناخته شوند. این موارد را می توانید از الزامات هر خودرو بدانیم که برای نگهداری اصولی، به آن ها نیاز است. هر خودرویی به صورت دوره ای باید به این مراکز برده شود تا آسیب های جدی تر به آن وارد نشود.

تعمیر، تولید و تعویض اگزوز

میدانیم که هر خودرو از قسمت ها و قطعات مختلفی تشکیل شده که یکی از مهم ترین آن ها، اگزوز است. سلامت اگزوز می تواند تأثیر کاملا مستقیمی بر روی سلامت سرنشینان و محیط زیست بگذارد پس از این رو توصیه میکنم که این موضوع را حتما جدی بگیرید. چنانچه به دنبال یک شغل پردرآمد در ارتباط با خودرو هستید، می توانید برای کسب تخصص در این زمینه اقدام کنید.

تعمیر و تولید و تعویض اگزوز از بهترین شغل های حوزه ماشین

فروش و نصب GPS

از دیگر لوازم امنیتی خودرو که می تواند مانع از به سرقت رفتن آن نیز بشود، نصب جی پی اس بر روی آن است. با پیشرفت فناوری های موجود در آن زمینه، شما می توانید به سادگی از چنین بازارهایی برای خودرو بهره ببرید. این موضوع باعث شده که این شغل نیز در دسته پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو قرار بگیرد. شما با شرکت در دوره های آموزشی برگزار شده در این زمینه و کسب مهارت لازم، می توانید درآمد بالایی را از این کار به دست آورید.

نصب شیشه دودی

یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو، نصب شیشه دودی است. بسیاری از افراد بنا به سلیقه و یا موقعیت شغلی خود، به دنبال دودی کردن شیشه های خودروی شخصی خود هستند. از اینجا می توانیم نتیجه بگیریم که این شغل در حال حاضر، بازار کار خوبی داشته و می تواند یک انتخاب خوب برای ورود به بازار کار محسوب شود.

تودوزی خودرو از بهترین شغل های مربوط به ماشین

تودوزی خودرو شامل مفاهیم بسیار گسترده ای مانند روکش صندلی، دور فرمان و … می شود. بسیاری از افراد تمایل دارند که این قسمت از خودروی خود را تغییر داده و مطابق با سلیقه خود آنها را طراحی کنند. به همین دلیل می توانیم بگوییم که فعالیت در این حوزه نیز می تواند پردرآمد باشد. شما می توانید با افزایش سرعت و مهارت خود در این زمینه، به جلب رضایت مشتری بپردازید و درآمد خود را تا حد زیادی، افزایش دهید.

موتور شویی و قطعه شویی

یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو که درآمد خوب و مطلوبی نیز به دنبال داشته باشد، می توانیم به موتور شویی و قطعه شویی اشاره کنیم. اغلب افراد به نظافت خودروی خود اهمیت زیادی داده و از ماندن لکه های روغن و چربی بر روی موتور و قطعات مختلف خودرو، احساس ناراحتی می کنند.

پس شما می توانید با تهیه تجهیزات مورد نیاز در این زمینه مشغول به کار شده و به درآمد خوبی دست پیدا کنید. همچنین امکان فعالیت در مراکز موجود نیز برای شما وجود دارد. بلافاصله بعد از دریافت مدرک و تخصص، می توانید در این شاخه وارد بازار کار شوید.

جلوبندی خودرو

محور حرکتی قسمت جلو ماشین را جلوبندی خودرو می گویند که وظیفه بسیار مهمی برای کاهش لرزش و ارتعاشات وارد شده به خودرو دارد. در صورتی که این بخش در وضعیت خوب و سالمی قار داشته باشد، رانندگی کردن با خودرو نیز به مراتب راحت تر خواهد بود. همچنین این بخش بر روی تعادل خودرو نیز تاثیر گذاشته و از این رو می توانیم متوجه اهمیت بسیار بالای آن شویم. جلوبندی خودرو نیز به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد مربوط به خودرو شناخته می شود که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

آموزش جلوبندی سازی خودرو در اصفهان

فروش رینگ و لاستیک ماشین

یکی دیگر از لوازم کاربردی و مورد نیاز هر خودرو، رینگ و لاستیک است که هر خودروی در بازه های زمانی مختلف، به آن احتیاج پیدا می کند. در صورت تمایل شما می توانید از فروش و نصب رینگ و لاستیک خودرو نیز به درآمد سطح بالا و مطلوبی دست پیدا کنید.

فروش رینگ و لاستیک خودرو با امکان کسب درآمد بالا در حوزه خودرو

زیر و بند ساز

زیر و بند خودرو را می توانیم به عنوان یکی از گسترده ترین بخش های آن محسوب کنیم که شامل قسمت های متنوع و متعددی مانند کمک فنرها، فرمان و … می شود. از این رو می توانیم متوجه شویم که زیر و بند ساز و یا متخصصانی که در زمینه تعمیر زیر و بند فعالیت می کنند نیز درآمد مطلوب و خوبی دارند.

 تعمیر گیربکس

از دیگر اجزاء اصلی و مهم هر خودرو، گیربکس آن است که سلامت آن می تواند تأثیر فوق العاده ای در عملکرد خودرو بگذارد. در واقع بروز هرگونه خرابی و اختلال، می تواند به صورت کلی عملکرد خودرو را نیز مختل کرده و خسارات بسیاری را به دنبال آورد. از این رو اختلالات به وجود آمده در این زمینه باید سریعا مورد بررسی قرار گرفته و ترمیم شوند. پس می توانیم تعمیرات گیربکس را نیز در دسته پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو به شمار آوریم که جایگاه ویژه ای در این زمینه دارد.

تعمیر کولر و بخاری

هر خودرو در فصول گرم نیاز به کولر و در روزهای سرد نیاز به بخاری دارد تا بتواند رفاه سرنشینانش را تامین کند؛ بنابراین این بخش باید همواره در وضعیت سالم قرار داشته باشند. از آنجایی که تعمیر این قطعات یک نیاز اساسی محسوب می شود، می توانیم نتیجه بگیریم که افراد مشغول در این حوزه نیز درآمد مطلوب و خوبی به دست می آورند.

فروش قطعات ماشین جزو پردرآمدترین مشاغل حوزه خودرو

اگر به دنبال مشاغل غیر فنی در این حوزه هستید، می توانید وارد بخش فروش قطعات خودرو نیز بشوید. به صورت کلی قطعات مورد نیاز خودرو گستردگی و تنوع بسیار بالایی دارند، همچنین قیمت این قطعات نیز همواره رو به افزایش است. پس شما از این طریق می توانید درآمد نسبتا خوبی به دست آورید.

لازم است توضیح دهیم شما با شرکت در دوره های مربوط به اتومکانیک در آموزشگاه فن آموزان اصفهان می توانید مدرک فنی و حرفه ای رسمی دریافت کرده و از این مدرک برای راه اندازی انواع مشاغل و کسب و کار در حوزه خدمات تعمیر و نگه داری خودرو و فروش لوازم جانبی آن و همچنین گرفتن تسهیلات بانکی و وام فنی و حرفه ای به منظور تامین هزینه ها و سرمایه مورد نیاز تاسیس یک کسب و کار بهره بگیرید.

تعمیر انژکتور و دیاگ خودرو

دیاگ خودرو در واقع همان خواندن کدهای دریافتی از ایسیو برای عیب یابی بخش های مختلف است. اکثر ماشین های جدید همه مجهز به کامپیوتر هستند و باید توسط افراد ماهر و متخصص در این زمینه تعمیر شوند که توانایی کار کردن با دستگاه های دیاگ و کد خوانی را دارند. پس اگر تمایل دارید وارد یک بازار کار تخصصی و جذاب شوید، این شاخه می تواند برای شما مناسب و پردرآمد باشد.

تعمیر انژکتور و دیاگ ماشین جزو پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو

گاراژ تعمیرات خودرو

یکی از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو که هزینه نسبتا زیادی نیز برای راه اندازی نیاز دارد، تأسیس یک گاراژ تعمیرات خودرو است. در صورتی که شما می توانید یک زمین با مساحت زیاد تهیه کنید، بهتر است یک گاراژ تعمیرات خودرو احداث کرده و از آن به درآمدزایی برسید. در چنین گاراژی معمولا انواع خدمات مورد نیاز خودرو ارائه می شوند و فرد می تواند به درآمد مطلوبی دست پیدا کند.

بیمه ماشین

یکی دیگر از نیازها هر خودرو، بیمه است که حتما باید تأمین شود. جابه جا کردن خودرو بدون تهیه بیمه ریسک بالایی دارد که افراد زیادی، زیر بار آن نمی روند. در نتیجه فعالیت به عنوان یک مامور بیمه خودرو نیز جزو پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو بوده و می تواند درآمد مطلوب و مناسبی برای شما به دنبال داشته باشد.

تعویض و فروش باتری

می دانیم که تمام باتری های خودروها، نیاز به شارژ دارند. از این رو تعویض و فروش باتری را نیز می توان به سادگی در دسته پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو به شمار آورد. شما می توانید با تهیه سرمایه اولیه متوسط و کسب تخصص و مهارت در این زمینه، به سادگی در این حوزه مشغول به کار شوید.

آموزش رانندگی از بهترین شغل های مربوط به خودرو

یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو که شما می توانید برای خود انتخاب کنید، باید به تاسیس یک آموزشگاه رانندگی خودرو اشاره کنیم. با فعالیت در آموزشگاه خود می توانید در کوتاه ترین زمان، به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید.

سخن پایانی

خودرو شامل بخش های متعدد و متنوعی می شود که هرکدام از آنها ویژگی های مخصوص و منحصر به فرد خود را دارند. هرکدام از این بخش ها ممکن است به دلایل مختلف درگیر خرابی شده و نیاز به تعمیرات داشته باشند. از این رو بسیاری از مشاغل فنی و در ارتباط با خودرو، درآمد بسیار بالایی دارند. در بخش های قبلی به معرفی نمونه هایی از پردرآمدترین مشاغل مربوط به خودرو پرداختیم که شما با وارد شدن به بازار این رشته ها، می توانید به درآمد سطح بالا و مطلوبی دست پیدا کنید.

آموزشگاه فن آموزان اصفهان، با اتکا به تجربه چندین ساله خود، بهترین و پردرآمدترین رشته های مربوط به خودرو را در این آموزشگاه برگزار می کند که شما عزیزان می توانید فهرست کامل این دوره ها و اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از آن ها را با بررسی دپارتمان اتومکانیک (در منوی سایت) به دست آورید. لازم است توضیح دهیم شما در تمامی این دوره ها مدرک فنی و حرفه ای معتبر و رسمی با قابلیت ترجمه دریافت خواهید کرد که برای ورود به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی بسیار می تواند برای تان مفید واقع شود.

سؤالات متداول در مورد بهترین  مشاغل حوزه خودرو

  1. زیر و بند سازی و تعمیرات در این حوزه شامل چه مواردی می شود؟

زیر و بند خودرو بسیار گسترده بوده و بخش زیادی را در برمی گیرد. تمام تعمیرات مربوط به کمک فنرها، تنظیم فرمان و … در همین بخش قرار دارند.

  1. چرا تعمیر گیربکس باید جدی گرفته شود؟

عدم تعمیر گیربکس و به وجود آمدن هرگونه اختلال در این زمینه، می تواند باعث بروز خسارات و خرابی های متعدد دیری شود، از همین رو برای جلوگیری از حالت توصیه می کنیم حتما تعمیرات این قسمت را جدی بگیرید.

  1. تیونینگ خودرو به چه معناست؟

تیونینگ به معنای سفارشی سازی بخش های مختلف خودرو است. بسیاری از افراد تمایل دارند که بخش های مختلف خودروی خود را مطابق با سلیقه خودشان طراحی کنند که می توانند خودروی خود را به دست مراکز تیونینگ بسپارند.

  1. در صافکاری خودرو چه اقداماتی انجام می شود؟

صافکاری خودرو معمولا فرورفتگی، برآمدگی ها و هرگونه آسیب های وارد شده بر روی بدنه خودرو را ترمیم کرده و خرابی ها را به صورت کامل از بین می برند.

  1. تودوزی خودرو شامل چه کارهایی می شود؟

تودوزی به صورت کلی شامل بخش های داخلی خودرو مانند روکش ها داخلی، کف پوش ها، دور فرمان و … می شود که شما می توانید آن ها را بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب کنید.

هر آن چه لازم است در مورد شغل های پردرآمد فنی بدانید:

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید بصورت 24 ساعت آماده پاسخگویی هستیم ...
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟