همه چیز در مورد دزدگیر تصویری ماشین (انواع، عملکرد، امکانات، مزایا و معایب)

همه چیز در مورد دزدگیر تصویری ماشین (انواع، عملکرد، امکانات، مزایا و معایب)
چکیده مطلب :

در این مقاله همه چیز در مورد دزدگیر تصویری ماشین از جمله نحوه عملکرد، انواع مختلف، امکانات، مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو را بطور کامل بررسی می کنیم.

این مقاله از آموزشگاه فنی حرفه ای اصفهان به موضوع دزدگیر تصویری ماشین و نحوه عملکرد، انواع مختلف، امکانات، مزایا و معایب آن اختصاص دارد. اگر تمایل دارید تا در مورد این سیستم های امنیتی محبوب در خودرو بیشتر بدانید؛ با ما همراه باشید.

تامین امنیت خودرو یکی از مهم ترین اقداماتی است که شما بعد از خرید خودروی جدید باید انجام دهید. با توجه به میزان افزایش آمار سرقت در این زمینه، این موضوع اهمیت بیشتری نیز پیدا کرده است. امروزه دزدگیرها و انواع قفل های مختلفی برای پدال، فرمان و سایر بخش ها وجود دارند که می توانید برای برقراری امنیت بیشتر، از آن ها استفاده کنید.

یکی از مدل های دزدگیر که سطح ایمنی خوبی دارد، دزدگیر تصویری ماشین است. در ادامه توضیح بیشتری درباره این دزدگیر و همچنین نحوه کار کردن آن می پردازیم تا اطلاعات گسترده ای درباره این وسیله به دست آورید.

دزدگیر تصویری ماشین چیست؟

در ابتدای امر لازم است تا یک تعریف کلی و مناسب برای این وسیله ارائه دهیم. دزدگیر تصویری ماشین در دسته لوازم ایمنی خودرو قرار داشته که بعد از دزدگیرهای ساده و معمولی، روی کار آمده است. این محصولات دارای سنسورهای متفاوتی هستند که بر روی بخش های مختلف خودرو نصب شده و وضعیت کامل آن را از طریق صفحه نمایش، به مالک خودرو نشان می دهند.

در واقع اگر هر اقدامی توسط سارق بر روی خودرو اعمال شود، مانند باز شدن یکی از درب ها و …، دزدگیر سریعا از طریق دورفرمان هشداری را برای کاربر ارسال کرده و او را از این وضعیت مطلع می کند.

دزدگیر تصویری ماشین چیست

به صورت کلی این تجهیزات را می توانیم همان دزدگیر، اما به نوعی پیشرفته تر بدانیم که امکانات و فناوری های پیشرفته تری در آن وجود دارد. از آنجایی که دزدگیرهای معمولی سیستم ساده ای دارند، خنثی کردن آن ها برای سارقان به سادگی امکان پذیر است. از همین رو توصیه می کنیم که با تهیه یک دزدگیری تصویری، سطح ایمنی خودروی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده و با اطمینان خاطر بیشتری از آن در مکان های مختلف استفاده کنید.

نحوه کارکرد دزدگیر تصویری خودرو به چه صورت است؟

همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، دزدگیر تصویری ماشین یکی از مطمئن ترین روش ها برای تامین امنیت خودرو به شمار می رود که شما می توانید از آن استفاده کنید. این وسیله دارای سنسورهایی بوده که در زمان وارد شدن هرگونه ضربه و یا باز شدن هر کدام از درب ها برای ورود غیرمجاز به داخل خودرو، به کاربر اعلام هشدار می دهند.

نحوه کارکرد دزدگیر تصویری خودرو به چه صورت است

شما می توانید از طریق صفحه نمایش خودرو به سادگی متوجه نوع هشدار شده و اقدامات لازم را در این راستا انجام دهید. این دستگاه از فناوری بلوتوث و موج FM استفاده می کند و تا حدود یک کیلومتر برد دارد. برای فواصل دورتر، شما قادر به استفاده از این دستگاه نخواهید بود.

انواع مختلف دزدگیر تصویری ماشین کدامند؟

بعد از آشنایی با امکانات مختلف این محصول، لازم است تا درباره انواع آن نیز اطلاعات بیشتری به دست آوریم. شما بسته به قیمتی که برای خرید یک دزدگیر تصویری خودرو پرداخت می کنید، می توانید به امکانات بیشتر و متنوع تری نیز دسترسی داشته باشید.

انواع مختلف دزدگیر تصویری ماشین کدامند

اگر بخواهیم به صورت کلی به دسته بندی این محصولات بپردازیم، باید بگوییم که از نظر منبع تغذیه، این دزدگیرها در دو دسته قرار می گیرند. دسته اول، دارای باتری به عنوان منبع تغذیه هستند و دسته دو نیز به صورت شارژی عمل می کنند که شما می توانید هر بار مانند گوشی موبایل آن را شارژ کرده و مورد استفاده قرار دهید.

دزدگیر تصویری ماشین چه امکاناتی دارد؟

بعد از آشنایی با تعریف دزدگیر تصویری خودرو، لازم است تا درباره امکانات بیشتر این محصول نیز اطلاعاتی را به دست آورید تا بتوانید انتخاب بهتری برای دزدگیر خودروی خود داشته باشید. از مهمترین امکانات این دزدگیرها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دزدگیر تصویری ماشین چه امکاناتی دارد

 1. این دزدگیرها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند هرگونه شرایط غیر عادی مانند لرزش، باز بودن درب ها و سایر مواردی از این دست را به خوبی احساس کرده و در صفحه نمایش کاربر، هشدار دهند.
 2. شما می توانید به راحتی از طریق تصویر نمایش داده شده در صفحه، متوجه نوع مشکل به وجود آمده شوید و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهید.
 3. امکان تنظیم میزان حساسیت این دزدگیرها نیز وجود دارد. در صورتی که هشدارهای ناشی از لرزش ها و باقی موارد باعث آزار شما شده است، می توانید به سادگی از میزان حساسیت دزدگیر کم کنید تا دیگر درگیر این مشکلات نباشید.
 4. این دزدگیرها معمولا برد بالایی دارند و شما می توانید از راه دور نیز به سادگی آن ها را کنترل کنید. به صورت معمولی این دزدگیرها تا یک کیلومتر برد دارند که میدان بسیار گسترده ای است.
 5. از دیگر امکانات این دزدگیر می توانیم به قفل کودک آن اشاره کنیم.
 6. همچنین با این محصول شما می توانید از راه دور، ماشین را روشن و یا خاموش کنید.
 7. امکان روشن کردن بخاری ها یک ربع قبل از سوار شدن به ماشین وجود دارد و از این طریق شما می توانید در روزهای سرد زمستان، به راحتی به گرم کردن صندلی ها و فضای ماشین خود بکنید.

مزایای نصب دزدگیر تصویری خودرو چیست؟

در این بخش قصد داریم تا به بررسی مزایای نصب و استفاده از دزدگیر تصویری برای خودرو بپردازیم. برخی از مهم ترین مزایا در این زمینه به شرح زیر هستند:

مزایای نصب دزدگیر تصویری خودرو چیست

 1. دارای سنسورهای متعدد برای شناسایی پیشامدهای اطراف خودرو
 2. دارای مانیتور برای نشان داده اتفاقات اطراف خودرو
 3. نمایش دادن نوع اتفاقات پیش آمده مانند وارد شدن ضربه، باز شدن درب و …
 4. عدم نیاز به مراجعه به خودرو جهت شناسایی مشکل و امکان رفع آن از راه دور
 5. نسبتا ساده بودن نصب آن و نیاز به وسایل تعمیرات خودرو ساده و غیر پیچیده برای نصب و راه اندازی آن

معایب استفاده از دزدگیر تصویری ماشین کدامند؟

در کنار مزایای نامبرده، استفاده از دزدگیر تصویری خودرو، معایبی نیز به همراه دارد که باید با آن ها آشنایی داشته باشید تا در نهایت بتوانید بهترین انتخاب را برای سیستم ایمنی خودروی خود بکنید. برخی از این معایب به شرح زیر هستند.

معایب استفاده از دزدگیر تصویری ماشین کدامند

 1. عدم هشدار هنگام حرکت دادن خودرو با جرثقیل
 2. قیمت بالا و عدم صرفه اقتصادی
 3. یکسان بودن صدای آژیر تمام دزدگیرهای مختلف در سطح شهر
 4. امکان از کار انداختن دزدگیر تنها با قطع اتصال آن از سیستم برق خودرو
 5. محدودیت برد دور فرمان تا یک کیلومتر

جمع بندی

امروزه سیستم های امنیتی متعددی برای خودرو وجود دارند که می توانید از آنها بهره ببرید. نسل جدید دزدگیرهای معمولی در این راستا، دزدگیرهای تصویری هستند که امکانات متعدد و بیشتری را در زمینه های مختلف به کاربر ارائه می دهند. شما می توانید با پرداخت هزینه بیشتر، از تجهیزات بیشتری نیز استفاده کنید.

دزدگیر تصویری ماشین این امکان را دارند تا برای هشدارهای مختلف، تصاویری متفاوتی را در نمایشگر به نمایش بگذارند تا شما بدون نیاز به مراجعه حضوری، بتوانید از اتفاقات جاری، مطلع شوید. در قسمت های قبلی به صورت کامل به مزایا و معایب و همچنین نحوه کارکرد این سیستم ها پرداختیم. امکانات بیشتر این دزدگیرها را نیز معرفی کردیم تا شما با آشنایی کامل تری بتوانید اقدام به انتخاب این محصولات بکنید.

در پایان از شما کاربران محترم دعوت می کنیم تا اگر تمایل به یادگیری نحوه عملکرد و نصب و تعمیرات دزدگیر تصویری و دیگر تجهیزات برقی خودرو مانند کولر، شیشه بالابر، ضبط و باند، بخاری و … دارید؛ در دوره آموزش برق خودرو اصفهان شرکت نمایید.

در این دوره ضمن یادگیری تمامی مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک برقکار ماشین حرفه ای که در لیست پردرآمدترین شغل خودرو قرار دارد؛ می توانید به راحتی وارد بازار کار شده و درآمدهای بسیار خوبی به دست آورید و مدرک فنی و حرفه ای معتبر و رسمی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایید.

سؤالات متداول درباره دزدگیر تصویری ماشین

 1. دزدگیر تصویری برای هر فاصله ای مناسب و قابل استفاده است؟

این وسیله محدودیت فاصله داشته و تنها تا فواصل محدود در حدود یک کیلومتر امکان استفاده دارد.

 1. امکان روشن و یا خاموش کردن خودرو با کمک دزدگیر تصویری وجود دارد؟

بله شما می توانید به سادگی با دورفرمان، اقدام به روشن خاموش کردن خودرو و یا بخاری این برای فصول سرد سال بکنید.

 1. امکان تنظیم میزان حساسیت دزدگیر تصویری وجود دارد؟

این دستگاه به صورت پیش فرض از میزان حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و حتی در برابر لرزش ها نیز هشدار می دهد. شما برای جلوگیری از هشدارهای پی در پی، می توانید اقدام به کاهش میزان حساسیت آن بکنید تا از این نظر به هیچ عنوان آزاردهنده نباشد.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید بصورت 24 ساعت آماده پاسخگویی هستیم ...
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟